האם הכל (משתבש) לטובה?

הכל לטובה

נשמע כמו ביטוי יפה ואופטימי, עד ש… קורה משהו שמטלטל, שלא נעים לנו ובאותו הרגע לא תמיד מצליחים לראות את האור בתקופה שיש חושך…אז מה יכול להאיר לנו את הרגעים החשוכים בחיים והאם באמת הכל משתבש לטובה?

לא חסרים מקרים טרגיים שבהם קשה לראות את חצי הכוס המלאה.

ולפעמים משבר כישלון מאיר לנו את העיניים גורם לנו להבין מי אנחנו באמת מה אנחנו רוצים לקנות ובעצם מסיר מעלינו את השאננות שאנחנו נוטים לשקוע בה וגם אם אנחנו עדיין בקשיים מתמודדים עם אתגרים אנחנו יכולים לצמוח מבפנים ולהתפתח מבפנים

כשנמצאים בצומת דרכים בחיים תחשבו על זה שאנחנו הרבה פעמים מתעוררים לחיים יותר מכל דבר אחר כשאנחנו חיים ולא נודע כי זה בעצם המקום שבו הכל אפשרי זה המקום שאנחנו יכולים להיפתח לעולם ולכן עכשיו התחיל העולם גם להיפתח אלינו

לכל דבר שקורה יש סיבה אין מקריות ושוב לא תמיד אפשר להבין אם בכלל למה ומה יצמח מזה.

4 צעדים כיצד להאיר את החושך?

  1. לא להבהל מהחושך ולא להכחיש אותו. להסכים לראות את כל הרגשות שצפים בתוכנו, את כל ההוכחות למצב החשוך. כי רק אם ניתן להם מקום נקרא להם בשם, לא נלחם בהם ונזכור שהם זמניים הם ייעלמו.
  2. תאירו באמצעות ‘כד השמן’ את החושך– התאמצו ותאירו בפנס את החושך וחפשו בו דבר אחד קטן ונחמד שקרה ובעזרתו נוכל להאיר ולהעיר את חיינו.
  3. זיכרו אין בעולם רק שחור ולבן ישנה קשת של צבעים רבים העוטפים את עולמו. ציירו, הביטו וראו את כל הגוונים.אישה יקרה לי מאוד אמרה לי פעם ברגע של משבר שרק ראיתי שחור מסביבי “חדי, פקחי עכשיו חזק את העניים וספרי לי באיזה צבע השמיים?” 
  4. סלחו גלו חמלה ואמרו תודה

חזל אמרו אין הקפדן מלמד ואין הבישן לומד-

כשאני מביישת את עצמי אני לא יכולה לראות איך לשפר לתקן משהו בעצמי במודעות, בגמישות בחמלה בהבנה ובקבלה.

  • אפשר לשאול את עצמנו מה השיעור? ההזדמנות לשינוי שיפור, שבירת מחסומים, אמונות, דפוסי התנהגות
  • זו מתנה שהגיעה בסרט. הגיע הזמן לפתוח אותה.
  • מזכירים לעצמנו הכל עובר!

אחרי כל סערה… מגיעה התבהרות  קשת בענן אחרי מבול

לשם כך עלינו לגייס סבלנות, חמלה, קבלה, איפוק ודחיית סיפוקים

כי הכל… משתבש בסוף לטובה!