איזה כדים כדאי לכם לשבור?

להאזנה לפודקאסט – איזה כדים לשבור

לצפייה בסרטון איזה כדים כדאי לשבור

לאחד המלכים בסין היה כד יקר. את הכד קיבל בירושה מאבות אבותיו. איש לא ידע בן כמה הכד ומה ערכו, רק ידעו שהוא יקר מאד למלך. ואכן, המלך הסיני מינה אדם מיוחד לנקות ולשמור על הכד היקר.

יום יום היה עליו להסיר ממנו את האבק ואם נמצא עליו ולו גרגיר אבק אחד- האיש היה יוצא להורג, כי, חילל את כבוד הכד. רבים וטובים מתו בגלל הכד הזה. וכך, כל מי שמונה לשמור על הכד היה נפרד מאשתו וילדיו כי ידע שהוא לא ישוב לראות אותם.

פעם אחת הופיע בארמון המלך איש זקן וביקש להיות שומר הכד. כולם התפלאו על האיש המוזר המבקש את מותו וניסו למנוע ממנו. אך הוא התעקש ולא ויתר.

הוא הוכנס לחדר בו היה הכד מונח על שולחן מיוחד עשוי זהב, ניגש לכד, לקח אותו בידו, הביט בו רגע ארוך ובאחת השליכו על הארץ והכד נשבר לרסיסים.

קמה מהומה בארמון, האיש הובא בפני המלך. שאל המלך את האיש: מדוע עשית זאת? הרי עכשיו תמות. ידעתי שאמות, ענה האיש, ולכן באתי. חשבתי לי: אנשים רבים מתו וימותו בגלל הכד הזה, לפחות אוכל להציל את חיי אלה שעוד לא מתו מאחר ואני אדם זקן ובודד, הקרבתי את חיי.

הצטער המלך על מעשיו ושיחרר את האיש. מאז, כך מספרים, מהלך המלך משוחרר יותר, ולעיתים ניתן לשמוע אותו שורק מנגינות פשוטות ועליזות במסדרונות הארמון.

נקודה למחשבה

האם גם לכם, כמו למלך הזה, יש “כדים” שמעכבים אתכם בחיים. כדים כאלה שאתם משתיקים אנשים אחרים בחיים שלכם ואפילו את עצמכם, או חלקים ממכם?

זה יכול להיות מחשבות, ערכים וכל מיני אמונות שאתם חושבים שהם נכונים לכם ואתם מתנהלים ביום יום בשגרה כזו מבלי לעצור לרגע ולבחון כמה זה רלבנטי לכם.

ואולי “הכד” הזה , זה מה שגורם לכם לעמוד במקום, להיתקע בניוטרל על החיים לכעוס, להיעלב? שווה לבדוק את אותם כדים שיש.

ומה שמיותר, להוציא , לבחון, לשבור אותם .כי אחרי שנעיף מהם… וואו איזה קלילות אולי תרגישו. כמו איזה משקולות מיותרות שרק יאפשרו לכם להיות יותר משוחררים, לסלוח להגשים ולצמוח קדימה

    

דילוג לתוכן