אריק סיני מתארח בתוכנית הרדיו סליחה יומיומית עם חדי חזן

אריק סיני, אחד הזמרים מהמוכרים בתרבות הישראלית מדבר על המוסיקה ועל החיים.
אריק סיני, הוא הזמר הראשון ששילב את שירי ארץ ישראל היפה עם מוסיקת הפולק-רוק האמריקאית (סגנון מוסיקה שמשלב מנגינות פשוטות של המוזיקה העממית (Folk) עם המקצבים הבסיסיים של מוזיקת הרוק’נ’רול. סגנון שהתפתח בארה”ב)

אריק סיני בראיון על החיים ועל מוסיקה בתוכנית סליחה יומיומית בהרדיו החברתי הראשון

אריק סיני נולד בחיפה למשפחה ניצולת שואה הוא אב ל 5 ילדים והוריו ציפו שיהיה אגרונום אך הוא העדיף להופיע עם להקות קצב בקריות

אריק סיני בשיר גן השקמים
גן השקמים הוא פזמון שכתב יצחק יצחקי והלחין יוחנן זראי. השיר עוסק בראשית ימיה של העיר תל אביב באופן נוסטלגי, ומתאר את הגעגועים לתקופה שבה הייתה יישוב קטן עם בתים בודדים בחולות ואת הפיכתה עיר סואן, שבו גורדי שחקים, כבישים וחנויות. השקמים בשיר מהווים משל לשינוי זה: בתחילה, “היה היו כאן פעם שקמים… ויש לפעמים נערכו ישיבות מתחת שקמים אז בצל”, אחר כך “נשכחו השקמים והלבין אז ראשם מאבק”, ולבסוף “השקמים נעלמו ואינם, רק שלט את שמם עוד מזכיר”.

אריק סיני בשיר בוקר יום שבת
שיר יחסית חדש 2015 שכתב ועודד להקליט פבלו רוזנברג שמספר על בן אדם שמסתובב ומגלה את העליות והירידות בחייו. כזמר יש מקומות כאלו יותר שכיחים שפתאום יש זינוק, כולם מדברים עלייך משמיעים אותך וברגע אחד פתאום זה דואך יש אכזבות, נפילות. החוסר איזון הזה איך מתמודדים או יותר נכון איך מתנהלים מול הקיצוניות הזו. מה שומר עליך מה מאזן אותך? לשמור על התהילה להמשיך קדימה וליצור?

ראיון עם אריק סיני בתוכנית סליחה יומיומית בהרדיו החברתי הראשון
דילוג לתוכן