איך להיות מאושר גם כשאין לך כלום?

רוב האנשים בטוחים שמשהו צריך להשתנות שם בחוץ כדי שהם יהיו מאושרים. וזו לא לגמרי טעות. ברוב המקרים, רמת האושר שלנו אכן עולה כאשר אנו מקבלים את מה שרצינו, אך האושר הזה, פעמים רבות הוא זמני וחולף מהר.

אגדה אינדיאנית

אגדה אינדיאנית עתיקה מספרת על שבט אחד שהיה במלחמה מתמדת עם שבטים אינדיאנים אחרים. שבט זה פגע זלזל וחי ללא ערכי מוסר. עד שיום אחד זקן אינדיאני זימן אחדים מהשבט לישיבה כדי לנסות להציל את המצב. הדרך היחידה שהוא מצא היא לקחת מהם את סוד האושר.הוא חשב רבות היכן יוכל להחביא אותו, כדי שהאדם לא ימצא ולבסוף מצא את התשובה. הזקן החליט להחביא את סוד האושר עמוק עמוק באדם עצמו. המקום היחיד שלא יחשוב האדם לחפש בו. האגדה מספרת כי מאותו היום האדם חופר ומחפש את מקום האושר, למרות שהוא מצוי כבר עמוק עמוק בתוכו. חבוי, סמוי וכל שנותר לאדם הוא להתבונן פנימה לפתוח את הדלת להושיט יד ולהשאיר את הדלת פתוחה לרווחה.

לא צריך לדחות את העתיד

אתם לא חייבים לחכות לרגע שתהיי חופשיים. אתם לא צריכים לדחות את העתיד.
אנחנו עוברים מסע, דרך ארוכה בחיים שיש בה מכשולים, באתגרים והזדמנויות.

לפגוש את עצמי בגיל 16

מארק טווין אמר שהחיים היו מאושרים פי כמה, אילו יכולנו להיוולד בגיל שמונים ולהגיע בהדרגה אחורה לגיל 18.

ואם הייתם עכשיו בגיל שלכם פוגשים את עצמכם בגיל 16, איזו עיצה תתנו לעצמכם, כדי שתגיעו לגיל שלכם היום ותהיו מאושרים יותר?

כל אחד יכול אך לא מוכן

רוב האנשים בטוחים שמשהו צריך להשתנות שם בחוץ כדי שהם יהיו מאושרים. וזו לא לגמרי טעות. ברוב המקרים, רמת האושר שלנו אכן עולה כאשר אנו מקבלים את מה שרצינו, אך האושר הזה, פעמים רבות הוא זמני וחולף מהר.

הכל זמני ובסוף… זה יעבור

אך, חשוב להבין שהכל זמני. העולם בנוי בממחזוריות מדוייקת שיש בה רגעי הצלחה שבהם דברים מגיעים אלינו ואנחנו פורחים ויש גם מחזוריות של כישלון של משבר שיש דברים שמתפרקים ועלינו לשחרר אותם כדי ליצור מקום להתרחשויות חדשות, או לאפשר שינוי לנוכח המציאות שהגיעה.

הדרך אל האושר היא לפגוש את האומץ והחופש שנמצאים בפנים

נכון הלב שלנו נדרש לעבודה קשה והחיים יוצרים שינויים כל כך תובעניים ובכל זאת לא משנה איפה אתם נמצאים במסע אפשר להתחיל ברגע זה להנות מהפירות שבדרך.

האומץ והחופש נמצאים בפנים אצל כל אחד ואחת מכם הם מחכים שתתעוררו כי עמוק בפנים אתם יודעים שאנחנו חופשיים וומסוגלים ליהנות ולאהוב את החיים האלה לא משנה מה יקרה וקורה.

כי החופש והאושר הזה נמצאים ומתחילים במקום שבו אתם נמצאים ברגעים האלו ממש!

צעד ראשון לאושר

בכדי להכניס אושר לחיינו חשוב להתחיל בצעד אחד קטן: תשאלו את עצמכם: מה יעשה אותי היום מאושר? מה ישמח אותי? מה יגרום לי חיוך? מה יהפוך את היום הזה ליום מיוחד?

מידי שישי מפרסמת סיפור לשבת עם חיבור לפרשת השבוע ונקודה למחשבה… לחיים

להצטרפות לקבוצת סיפורים ותובנות לקבלת הסיפור לשבת

דילוג לתוכן