הכנה לפרידה, הכנה לאירוע מטלטל

לפני מספר ימים עברתי חוויה מטלטלת. אירוע מטלטל זו חוויה אשר יכולה לחלק את חיי ללפני ואחרי. למשל, פרידה, אכזבה או משבר הם אירועים מטלטלים. אירוע עוצמתי שמפעיל ומצית ויוצר סערת רגשות.
השוני שלי הפעם היה באופן ההתמודדות עם אותו אירוע. הפעם ידעתי מראש לקראת מה אני עומדת להתמודד. עשיתי הכנה לאירוע עם כלים ותובנות מתאימות והגעתי הרבה יותר מחוזקת ומודעת לקראת מה אני הולכת לעבור.
נכון, אי אפשר לדעת בוודאות מה לעשות ברגע האמת. אנו לא יודעים כיצד נגיב. אך ככל שנתרגל , נפנים ונערוך הכנה נפשית של הידע, של קצוות שנסגרו יהיה לנו לי אחרת הפעם להכיל.

להגיד לכם שזה היה קל… ממש לא. זו הייתה חוויה מאתגרת , אך הפעם השתמשתי בטכניקות, נתתי לרגשות שלי מקום להציף אותי מכל עבר ניהלתי אותם כפי שהיה לי נכון ומתאים באותו הרגע.התמודדתי עם לא מעט רגשות מנוגדים אשר שאבו אנרגיה גדולה. היו שם עצב ושמחה , געגוע ואדישות, בכי וצחוק ועוד ועוד.
אז מה למדתי מהאירוע המטלטל:
1. איך להיות שמחה כשאני עצובה ואיך להיות עצובה כשאני שמחה
2. נתתי מקום גדול לסערת הרגשות שעטפה אותי והרגשתי אותם. הם לא היו רגשות שליליים. מבחינתי הם חלק מהחבילה שלי ובסופו של דבר… התחזקתי מהם. בכיתי, צחקתי, כאבתי, שמחתי, פרגנתי, כעסתי, עטפתי סלחתי, נפרדתי שחררתי והשלמתי.
3. האם געגוע צריך להיות תמיד כואב? לא תמיד . אני החלטתי מתי לתת לו מקום ומתי להחליף אותו בתמונות שמחות יותר.
4. כמה חשובה הייתה ההכנה לאירוע. כמה נכון היה לצלוח אותו הפעם… ולהתחזק ממנו.
אכן, חזרתי הביתה “באפיסת כוחות”, אך הרבה יותר שלווה. השקט חזר הסערה התפוגגה והתבהרות מסויימת חזרה לעטוף את חיי.
זו הייתה חוויה מעצימה ומחזקת עם דרך מהכאב אל העוצמה.
ומחר… יום חדש.

דילוג לתוכן