יום הזיכרון על חייל שהשאיר צוואה גדולה- פנקס תודה!

תוכנית ליום הזיכרון

יום לזכרם ולהנצחתם של חללי מערכות ישראל וּלְנפגְעי פעולות האיבה.

תוכנית מיוחדת לזכרו של אבינועם דוד כהן שנהרג במהלך פעילות מבצעית. בפעילות זו נהרג גם  אבשלום יצחק ערמוני, בן 22 מבית חורון.
אבינועם דוד כהן היה בן 22 והשאיר אחריו צוואה גדולה ומעוררת השראה: פנקס תודה שבו הודה על דברים פשוטים שקרו לו על העולם, היופי שפגש, המשפחה, תכונות אופי טובות שיש לו וגם על הקשיים שהוצבו בפניו והייכולת שלו להתגבר. סיפור מעורר השראה.

יהי זכרם ברוך!

אמא של אבינועם דוד כהן, גילה התארחה בתוכנית סליחה יומיומית

פנקס התודה

“פנקס תודה מסמל את אחת התכונות המיוחדות של אבינועם”, מספרת אימו גילה, “ובפנקס זה אנו רוצים להמשיך את דרכו המיוחדת. אם תקחו את הפנקס הזה ותמלאו אותו בתודות שלכם תמשיכו את דרכו היפה של אבינועם ותוסיפו אור בעולם”.


תודה! מילה כל-כך פשוטה

תודה! מילה כל-כך פשוטה, אבל כל-כך חשובה. כי זה קל לקחת את הכול כמובן מאליו, לתת למרוץ של החיים להעסיק אותנו, ולשכוח לעצור, לומר תודה, להכיר טובה. אבל החכמה האמיתית להגיד תודה על הדברים הקטנים שיש לנו ביום יום. לעצור רגע ולהעריך אותם.וכל יום הוא הזדמנות להגיד תודה

על המעברים בין יום הזיכרון ליום העצמאות

בכל שנה המנגינה הזו חוזרת, התחושה הבלתי הגיונית איך אפשר לערבב ביום אחד- בזמן כה קצר: עצב ושמחה יחדיו.

המעברים הרגשיים האלו מטלטליים וכל כך רגישים. מצד אחד, יום הזיכרון עם שירים שקטים שמתנגנים ברדיו, אזכרות, טקסים, צפירות, מחשבות והתייחדות עם הנופלים. הזכרונות, הסיפורים והגעגועים גורמים לנו לעצבות וכאב גדול במלוא עוצמתו.

ומצד שני, לאחר מספר שעות באופן חד וקיצוני עוברים לשמחה. לחגיגות יום העצמאות.

העצב והשמחה מתערבבים הכאב עם העוצמה והאופטימיות להמשיך הלאה להיאחז בטוב ללמוד ולצמוח ממנו

3 דרכים להתמודד עם משבר

אבינועם דוד כהן כתב שישנן 3 דרכים להתמודד עם משבר- דרך ראשונה ליפול. השניה אופטימית, אך השלישית משובחת ממנה. השנייה אומרת בוא נראה את חצי הכוס המלאה, את האור אחרי החושך. אך השלישית היא לקחת את הרע כמנוף להעצמה, להתחזק ממנו בעצם להתחשל ממנו.

“שנזכה להתחשל מיום הזיכרון ולצאת ממנו עם הרבה כוחות ופנים קדימה”

לתוכניות נוספות “סליחה יומיומית”

דילוג לתוכן