כואב אבל פחות- פרידה כואבת

כמה פעמים שמעת את המשפט הזמן יעשה את שלו?
אז לא תמיד הזמן אכן עושה את שלו.

כשנפרדים מאדם אהוב, אדם שהיה חלק מהותי בחיים שלנו הזמן לא תמיד מרפא את הכאב. לעיתים הזמן רק ממחיש לנו את גודל החלל שנוצר בחיינו.

כשאנו מתמודדים עם אבדן /פטירה/ מוות של אדם קרוב, או פרידה בזוגיות, פרידה מבן זוג, פרידה מבת זוג תחושת האבל עוטפת אותנו מכל עבר. הזמן לעיתים רק יוצר חלל גדול וגדול יותר.
הזמן האובקיבי לדוגמא אחרי שנה מורה לנו להפסיק להתאבל ולהמשיך הלאה. אך הזמן הסובקטיבי צובר כל יום עוד ועוד זכרונות, חוויות וסיפורים ואינו מקל על היציאה מהמשבר.

אנו ממשיכים בחיינו אבל כמעט הכל השתנה סביבנו. אנו לא תמיד רוצים את השינוי הזה ומרגישים כאילו והמציאות נכפתה עלינו.

הבית הריק, המיטה, השולחן אוכל ואפילו ספת הטלויזיה בסלון. פתאום אנו מוצאים את עצמנו מחפשים מישהו אחר בבית, מדברים אליו ובוכים ללא הפסקה.

להיכנס לזוגיות חדשה לפני ששחררנו משהו במערכת היחסים הקודמת עלול ליצור סחיבה של קצוות שאינם פתורים שעלולים להתפרץ ברגעים מסויימים. לעיתים זו מעין “בריחה” ורצון למלא את החלל במערכת יחסים חדשה לא משנה מה היא טומנת בחובה, אך העיקר שתהיה.

כן, כאב הפרידה כואב וצורב. אין לו תחליף והדרך היחידה לצאת ממשבר שלאחר פרידה ולהמשיך הלאה היא להתמודד. כן, כן, להתעמת עם הכאב, להרגיש אותו, לתת לו מקום ו… לשחרר.

להניח את הכאב במקום שלא יפריע לנו בחיים ואנו נחליט מתי להוציא אותו ולהניח אותו קדימה. וללמוד לנהל את הכאב ולא שהכאב ינהל אותי.

וזה אפשרי. עם הרבה אומץ , תרגול וסבלנות ניתן להמשיך לשמוח ולחייך ואפילו “להיות שמחים גם כשאנו עצובים

איך להתגבר על פרידה בזוגיות

דילוג לתוכן