כל העולם כולו גשר צר מאוד… והעיקר לא לפחד כלל

כל העולם כולו גשר צר מאוד…והעיקר לא לפחד כלל – האם זה אפשרי לא לפחד?

גשר צר יכול ליצור פחד, כעס, חשש וחרדה. והעיקר לא לפחד כלל? לא לפחד? האם יש משהו אחר במקום פחד? מה ההפך של פחד והאם ניתן לצאת ממנו?

ההליכה בגשר אינה בטוחה. ניתן ליפול, לאבד שיווי משקל, אין לאן לברוח…רק לחזור אחורה ולהישאר במקום. בגשר יש התחלה, אמצע וסוף. לעיתים אנו מתהלכים בגשר מועדים, נופלים או מאבדים שיווי משקל. ההרגשה אינה מאוזנת יש פער בין השכל לבין הלב והרגש, בין הרצוי למצוי.

אנו מנסים למצוא את נקודת האיזון לאורך כל הדרך שתוביל אותנו אל המטרה. והנה מעידה קלה, או גדולה ושוב אנו מתיישרים, מתאזנים ומתייצבים.
לעיתים אנו נופלים, קמים וממשיכים. או שמחליטים להיכנע ולוותר? לומר לעצמנו לא עכשיו “אין לי כוח” אולי בפעם אחרת… ואז נשארים במקום.

לעיתים מפחדים , עוצרים ומתבוננים ומרגישים את הפחד. הדרך להתמודד עם הפחד הוא לנוע, להמשיך ולהתקדם.
ההפך מפחד הוא תנועה.

הדרך רצופה במכשולים מאתגרים, אך ניתן גם למצוא בדרך מוט ומקלות הליכה בצורות שונות של משפחה, חברים, כלים ותובנות שאני מיישם בדרך.

אך מה שחשוב הוא לראות את הצעד הבא. זה כמו שאנו נוסעים בכביש חשוך ורואים רק כמה עשרות מטרים את הכביש.

אך, כל זמן שאנחנו רואים את הדרך ואת הצעד הבא, אנו מתקדמים לצד השני. יש פה דרך. ובצד השני של הגשר מחכה לך הפתעה. בצד השני של הגשר אתה תפגוש את עצמך!
ובפעם הבאה – בגשר הבא.. נדע את הטכניקה , נפעל לפי אסטרטגיה ממוקדת מטרה ונשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי ליצור עבורנו איזון ולהגיע ליעד הבא.

כל העולם כולו
מילים: רבי נחמן מברסלב     לחן: ברוך חייט
“כל העולם כולו
גשר צר מאוד
והעיקר, והעיקר
לא לפחד, לא לפחד כלל”

דילוג לתוכן