כמה זה/אני שווה?

אב, אמר לבנו
זה שעון שסבא שלך הוריש לנו והוא בן יותר מ -200 שנה

אבל לפני שאני נותן לך אותו, לך לחנות שעונים ברחוב הראשון

ותגיד לו שאני רוצה למכור אותו ולראות כמה הוא שווה

”הבן הלך ואז חזר לאביו ואמר, “השען הסכים לשלם 5₪ בגלל שהוא ישן”

האב אמר לבנו: “לך לבית הקפה”.הוא הלך ואז חזר ואמר: “הוא היה מוכן לשלם 10₪, אמר לאבא”.”גש למוזיאון והראה להם את השעון הזה”.

הבן חזר ואמר לאביו “הם הציעו לי מיליון דולר עבור הנכס העתיק הזה”.האב אמר: “רציתי ליידע אותך שהמקום הנכון מעריך אותך בערך הנכון שלך, אל תשים את עצמך במקום הלא נכון ,אל תישאר במקום שלא מתאים לך”

נקודה למחשבה

הערכה העצמית שלכם מתחילה ראשית בכם. האמינו בעצמכם הביטו ללא חשש בחוזקות ובכישורים שיש לכם להציע לעולם ללא קשר לתגובות הסביבה. נחישות, אמונה והתמדה יובילו אתכם בדרך זו להצלחה ולחיים טובים יותר עבורכם.

האחרים אינם מנהלים את חייכם רק לכם האפשרות לבחור מי האנשים שיקיפו את עולמכם. ואם אדם אחר לא עמד בציפיות שלכם, או אמר משהו שהעליב, הכעיס ופגע בכם, עיצרו. אל תגיבו ישר, גלו חמלה כלפיו והבינו ש”זה שלו ולא שלכם”.

להיעלב ולכעוס זה חשוב ואם חשתם כך תנו לזה מקום, אך הביטו עד כמה יצרתם לעצמכם תסריט שעלול להתגלגל לסרט שלם שעלול לעכב חיים שלמים. כי זו הדרך של האחר להתמודד עם המציאות.

אל תשפטו לפני שאתם יודעים את כל התמונה. הושיטו יד לעזרה, אך זיכרו שלא תמיד האחר מושיט את ידו אליכם, או שלא תמיד ניתן להציע. במקרה כזה, הניחו לאחרים להתמודד עם מצבם, תנו להם למצוא את החתיכה החסרה שלהם בפאזל החיים,

כי אדם יכול לפגוש אדם אחר עד העומק בו פגש את עצמו

וזיכרו שהאנשים/המקום הנכון, מעריך אתכם בערך הנכון שלכם, אל תשימו/תקיפו את עצמכם במקום/אנשים הלא נכונים, אל תישארו במקום שלא מתאים לכם, גם אם זה ידוע, מוכר ואפילו…נוח”

מידי שישי מפרסמת סיפור לשבת עם חיבור לפרשת השבוע ונקודה למחשבה… לחיים

להצטרפות לקבוצת סיפורים ותובנות לקבלת הסיפור לשבת