מכללת כישורי חיים ראיון עם ירדנה אמסלם

“כשאין משהו או שיוצרים אותו או שמוותרים ונכנעים- אני החלטתי ליצור”

ראיון עם ירדנה אמסלם, מייסדת המכללה לכישורי חיים הראשונה בסוגה בארץ לבעלי צרכים מיוחדים. בתוכנית סליחה יומיומית אז אם אין – יוצרים!

סיפור מרגש על בחירות והחלטות בחיים. על התמודדות ללא ויתורים על בחירה בין לוותר להיכנע או לסלוח לשחרר, להילחם וליצור אבן דרך שמשנה נותנת מענה ומשפיעה על חיים אישיים וגם על חיי רבים אחרים

” הכרתי את בעלי, יענקל’ה, בצבא. הוא היה פרח טיס ולימים טייס קרב, ואני הייתי מדריכת גדנ”ע אוויר. בגיל 22 נישאנו, ולאחר עשרה חודשים נולדה שירלי. גרנו בטבריה, יענקל’ה פתח משרד נסיעות עם משפחתו, אני עבדתי כמורה לבלט והחיים האירו לנו פנים. בננו השני, ערן, נולד לאחר היריון תקין. אחזתי בידיי תינוק יפה עם עיניים גדולות וראש מוארך. כולם אמרו שזה בגלל שהוא נולד בלידת ואקום, אבל לי הייתה תחושה שמשהו לא תקין. בגיל חצי שנה, כשהבחנתי שהוא מתפתח אחרת משירלי, פניתי לרופא ילדים. הוא אמר: ‘איזה עיניים נבונות. תירגעי, ואם את חרדה, לכי לפסיכולוג’. כולם אמרו שאני לא נורמלית, אבל החשש המשיך לקנן בי. בגיל שמונה חודשים, כשערן לא מילמל הברות, הרופאה בתחנה להתפתחות הילד אמרה לי: ‘אמא’לה, אני ממליצה לך לשים אותו בהוסטל. אל תיקשרי אליו, שום דבר טוב לא ייצא ממנו’.

מכללת כישורי חיים הנמצאת בקיבוץ אשדות יעקב מאוחד, משמשת מסגרת ומענה לאותם ילדים בעלי צרכים מיוחדים מעל גיל 21 שחוק חינוך חובה כבר לא חל עליהם.

מתוך כך יזמו יעקב וירדנה אמסלם, הורים לערן , הלוקה בפיגור שכלי, את הקמת המכללה לכישורי חיים הראשונה בסוגה בארץ, אחרי שלא מצאו מסגרת מתאימה לבנם, בכדי להקנות לו השכלה ומקצוע

תמיד יש מה לעשות- דקה של תובנות!

דקה עם הרבה תובנות- קטע מהראיון עם ירדנה

רוצים לשמוע עוד?

לפרקים נוספים בתוכנית ‘סליחה יומיומית’ ליחצו כאן
הירשמו לערוץ הפודקאסט סליחה יומיומית ואל תשכחו לספר לי מה לקחתם

דילוג לתוכן