סיפור לשבת סיפור על גדר המסמרים

סיפור על כעס

היה היה ילד קטן עם אופי עצבני. כדי להתמודד עם כעס, אבא שלו נתן לו שק עם מסמרים ואמר לו שבכל פעם שהוא מתפרץ וצועק על אנשים הוא חייב לתקוע מסמר בגדר שמקיפה את ביתם. ביום הראשון. תקע הילד 37 מסמרים בגדר, בשני 35 מסמרים ובשלישי 32 מסמרים.  במהלך השבועות הבאים, ככל שלמד איך לשלוט בכעס שלו, ירד מספר המסמרים שהוא תקע בגדר. לאט הוא למד איך להירגע מכעס, לשחרר כעסים ואיך לא להתרגז. הילד הבין שקל לו יותר לשלוט בכעס מאשר לתקוע מסמרים בגדר. לבסוף הגיע היום בו הילד לא התפרץ כלל. הוא סיפר את זה לאבא שלו ששמח מאוד שהצליח ללמד איך להתמודד עם כעס ואיך להתמודד עם תסכול. אבא שלו אמר לו, שעכשיו בכל יום שחולף ובו הוא לא התפרץ ומצליח להירגע מכעס, הוא צריך לשלוף מסמר אחד מן הגדר. הימים חלפו ולבסוף הגיע הילד לאביו ואמר לו שכל המסמרים נשלפו מן הגדר. האב אחז בידו של בנו לקח אותו החוצה אל הגדר, ואמר לו – כל הכבוד בני על שלמדת איך לשלוט ואיך להתמודד עם כעס. אבל הסתכל נא אל החורים שבגדר, הגדר כבר לעולם לא תהיה כמו שהיא הייתה בהתחלה. כשאתה אומר דברים מתוך כעס, הם משאירים צלקת בדיוק כמו החור שבגדר .

נקודה למחשבה

כשאתה רב עם מישהו ואומר לו משהו רע, אתה משאיר לו פצע כזה. אתה יכול לתקוע סכין בגבו של אדם ולמשוך אותו החוצה חזרה , אבל לא משנה כמה פעמים תבקש סליחה הפצע עדיין יישאר שם, כי פגיעה מילולית מכאיבה בדיוק כמו פגיעה פיזית. הכעס הוא עונשו של הכועס- תנסו להסתכל על הסיטואציה מזווית ראייה קצת שונה שיש בה חמלה.  כאשר אדם עושה משהו שגורם לנו להתעצבן, בדרך כלל אנחנו כועסים עליו. אבל למעשה אותו אדם לא אמר /עשה דווקא כדי להכעיס אותנו הוא התנהג מתוך עולמו שלו ולפי מה שהוא מאמין שנכון. זו הדרך שלו להתמודד עם הסיטואצייה וזה לא קשור אליכם אלא אליו כי “זה לא נגדי, אלא בעדו”. ואם אתם בכל זאת כועסים -תאפשרו לעצמכם לכעוס בצורה בריאה. יש דרכים רבות לנהל ולשחרר כעס ובמיוחד אם יש לכם כעסים פנימיים שהצטבר במשך שנים ארוכות חשוב לחוות את הכעס כי זו הדרך היחידה (לפחות שאני מכירה…) באמת לסלוח לשחרר כעס ולהגיע לשלווה פנימית.

ספרו לי מה לקחתם?

סיפורים תמיד הקיפו את עולמי ועם הזמן הם הפכו לדרך חיים. בכל שבוע מפורסם סיפור אחר שמוצמדת לו נקודה למחשבה שמהווה תובנה ומוסר השכל שניתן ליישם אותו באותו הרגע. קחו לכם פיסה של אופטימיות ואושר מכל סיפור וזיכרו אמנם זה רק סיפור, אבל אולי זה יכול להיות גם הסיפור שלכם?

לסיפור לשבת על האדם החזק ביותר ליחצו כאן