סיפור לשבת על נדיבות ועל פרשת השבוע פרשת תרומה

בצהרי יום חם יצאה נערה מביתה אל הנחל. לפתע הבחינה במים באבן נוצצת.
היא הרימה את האבן ולהפתעתה הבינה כי מצאה אבן יקרה, בעלת ערך כספי גבוה מאוד.
הנערה שמחה על המציאה והמשיכה בטיול.
לפתע, ראתה הנערה מולה איש לבוש בבגדים קרועים שנראה רעב ועני. האיש פנה אליה ושאל אם יש לה מעט אוכל לתת לה כי הוא לא אכל כמה ימים.
פתחה הנערה את תיק הגב והוציאה את מעט הלחם ונתנה לו.
לפתע היא חשבה לעצמה ‘אותו אדם צריך את האבן הזאת הרבה יותר ממני’ וללא היסוס שלפה את האבן מהתיק ונתנה אותה לאיש: ‘מצאתי את האבן הזו כאן לפני כמה רגעים’ אמרה שחיוך על פניה ‘אני אשמח שהיא תהיה שלך ותספק את צרכיך’.
הנערה הושיטה את ידה עם האבן לעבר האיש והמשיכה בדרכה.
האיש המבולבל הוסיף לעמוד דקה נוספת במקומו, כי הוא ידע שאבן יקרה זו, יכולה לעזור לו לחזור לחייו. אך כעבור דקות אחדות הוא התחיל לרוץ לכיוון הנערה.
לאחר שהשיג אותה הוא החזיר לה את האבן. הנערה ההמומה שאלה אותו: ‘מה קרה? למה אתה מחזיר לי את האבן?’
חשבתי על זה אמר האיש: ‘האבן שנתת לי יקרה ושווה הרבה כסף. אני מחזיר לך אותה בתקווה שאת תוכלי לתת לי משהו אחר, יקר אפילו יותר”
‘יקר יותר?’ אמרה הנערה. ‘איזה דבר יקר יותר אתה חושב שנמצא ברשותי?’
חייך האיש ואמר לה:
‘האם תסכימי להעניק לי את שיעור הנדיבות והנתינה הנפלאה שבתוכך, זו שאפשרה לך לתת לי את האבן היקרה?’

נקודה למחשבה

אנחנו לא תמיד יודעים את ההשפעה של מילה טובה שאמרנו, חיזוק, מתנה, מחווה שנתנו לאחר ואפילו פוסט, סרט, או תוכנית שפרסמנו.אנחנו, בני אדם, מורכבים מכמות האור והטוב שהענקנו בחיינו, ככה סתם בתרומה, בנתינה ללא סיבה. וזה הופך אותנו לשותפים בעשייה, בבנייה של משהו גדול יותר שפותח את הלב.הנדיבות והנתינה שיש בנו יוצרת שפע ואהבה ומאפשרת לרכך כאב וליצור הזדמנויות שאם רק נעיז להאמין בקיומן הן יקרו.

פרשת השבוע היא פרשת תרומה

פרשת השבוע עוסקת בהוראות לבניית המשכן וכליו.‘וַיְדַבֵּר ה’ אֶל מֹשֶׁה לֵּאמֹר: דַּבֵּר אֶל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וְיִקְחוּ לִי תְּרוּמָה מֵאֵת כָּל אִישׁ אֲשֶׁר יִדְּבֶנּוּ לִבּוֹ תִּקְחוּ אֶת תְּרוּמָתִי’כל אחד מבני ישראל מתבקש לתרום ולהתנדב כדי לבנות את המשכן.וכשאנו נותנים ותורמים אנו יוצרים שינוי, מעורבות ואחדות. כי יש לנו חלק ממשהו גדול יותר – חלק מיצירה אחת לעולם טוב ומאוחד יותר.וכשאנחנו פותחים את הכיס אנחנו גם פותחים את הלב ולוקחים אחריות והדרך הטובה ביותר לגרום לנו להאמין בשינוי מצב היא להוביל אותנו למאמץ אקטיבי, לשינוי המציאות ולחווית הצלחה ולפתוח במקומות האלו את ליבנו.

‘יותר ממה שהנתינה באה בעקבות האהבה – האהבה באה בעקבות הנתינה”

אומר הרב אליהו דסלרורש”י מוסיף,

‘בַּקֵּשׁ שָׁלוֹם וְרָדְפֵהוּ בקש שלום במקומך ורדפהו במקום אחר’

ושתמיד נזכה לתת, לתרום, לפתוח את הלב ולעזור לכל אדם באשר הוא, כלפי האנשים הקרובים לנו וגם כלפי אלו שרחוקים או שונים מאיתנו.

מידי שישי מפרסמת סיפור לשבת עם חיבור לפרשת השבוע ונקודה למחשבה… לחיים

להצטרפות לקבוצת סיפורים ותובנות לקבלת הסיפור לשבת