איזה טיפוס אתם בוחרים להיות?לפי חכמת הביגלה

מי שמכיר אותי מקרוב יודע שיש חטיף אחד ומיוחד שאני לא עומדת בפניו… והוא הביגלה. כן, אני מודה ביגלה בכל צורה: שמיניות, עגול עם מקלות,שטוחים ובקיצור.. ביגלה מכל סוג. דרך אגב, זה אחד המוצרים שלרוב לא תמצאו אצלי בבית, כי הפיתוי גדול מידיי.

ישנן אגדות רבות על מי המציא את הביגלה – הסיפור שאני אוהבת הוא על אופה שהורשע בגניבה. כדי לבטל את גזר הדין הוטלה עליו משימה : אם יצליח ליצור לחם שדרכו ניתן לראות את השמש שלוש פעמים, הוא ישוחרר לחופשי. האופה הפך את הבצק לבייגלה לפני האפייה והצליח ליצור את “כיכר לחם הביגלה”.


כמו הביגלה, בחיים יש לנו לא מעט דברים שמתחלקים לשלוש ואף קשורים לביגלה. למשל 3 טיפוסים שחיים בתוכנו: הפסימיסט, האופטימיסט והריאליסט

כשנותנים לפסימיסט ביגלה הוא מביט בו ורואה את החור באמצע הביגלה.

לעומתו כשנותנים ביגלה לאופטימיסט הוא מביט בו ורואה את הביגלה.

אבל כשנותנים ביגלה לריאליסט הוא לא מביט בו אלא פשוט אוכל אותו.

לעיתים, אנו מתנהגים על פי שלושת הטיפוסים הללו בסיטואציות ובפרקי זמן שונים בחיים:
למשל, אחרי משבר, פרידה, או אכזבה, אנחנו מתנהגים כפסימיסטים: רגשות מעכבים רבים מציפים אותנו כמו עצב, כאב, תסכול, אכזבה ועוד ועוד שלעיתים יוצרים כעס ותקיעות רבה.

בדרך הנכונה והאישית עוברים שלבים ומגיעים לאופטימיות, לאור שבקצה המנהרה, האור שנותן תקווה, שאפשר גם לחיות אחרת. ובנקודה הזו לוקחים אחריות ומתחילים להיות ראליסטים.

אז נכון, לעיתים הדרך מאתגרת. אך ככל שנתקדם נקבל “אוצר לחיים”, אשר יאפשר לנו לשחרר כעסים, להפחית עוצמות ולנהל את מה שעוצר ומעכב אותנו. להניח “אותו” במקום אשר לא יפריע לחיינו, לסלוח ולחיות טוב יותר.

זיכרו, תמיד יש ברירה, הבחירה וההחלטה נתונה בידינו!

מידי שישי מפרסמת סיפור לשבת עם חיבור לפרשת השבוע ונקודה למחשבה… לחיים

להצטרפות לקבוצת סיפורים ותובנות לקבלת הסיפור לשבת

איך להתמודד עם כעסים

איך להיות פחות עצבני