רק בשביל לקבל חיבוק

רק בשנים האחרונות נחשפתי לעומק… למשמעותו של החיבוק. זה נשמע מצחיק אבל עד אז החברים הקרובים לי אמרו שיש לי “חיבוק נוראי”. ואני ממש לא יודעת לחבק.

אז החלטתי לבחון גם את הסוגייה הזו .
בתחילה חשבתי שניתן לחלק את העולם לאנשים שיודעים לחבק ולאנשים שלא יודעים לחבק.
ובשביל להרגיע, לאלו שרוצים ללמוד לחבק ולא יודעים- אפשר ללמוד את זה. זו לא תכונה מולדת , אלא נרכשת.
למרות שלדעת לחבק קשור לאישיות שלנו לערכים לאמונות למי אני ועד כמה חשוב לי המרכז או המתחם האישי שלי. האנשים שלא יודעים לחבק יכולים מצד אחד להיות אנשים חמים ומצד שני יש להם גבולות ברורים . הם מגדירים עד היכן אפשר להגיע אלייהם. אולי הם חוששים שחיבוק אמיתי שיעניקו ייצור אצל האחר תלות רגשית בהם?
ואולי באמת הם לא מבינים כמה חיבוק אמיתי יכול להרגיע, לפייס, לעודד, לייצור שמחה, אהבה, סימפטייה ועוד.

עם הזמן הבנתי שלתת חיבוק לאחר הוא תלויי הסיטואצייה והמצב הריגשי שאני ו/או הוא נמצאים בו. ישנו חיבוק מתוך רחמים וישנו חיבוק מתוך חמלה. ישנו חיבוק עם טפיחה על השכם , חיבוק קר ומרוחק וחיבוק שאומר הכל.

וכפי שלרוב אני נעזרת בשלושת הטיפוסים של עצמינו – הפסימיסט, האופטימיסט והריאליסט כל אחד מחבק בדרכו:

הפסימיסט שחי בתקיעות מסויימת בחייו עם רגשות שליליים העוטפים אותו – ייתן חיבוק לאחר מתוך רצון לפרוק ולהוריד נטל מחייו- אולי את העצב, הכאב, תסכול או האכזבה

האופטימי יחבק בלי הרף – יינסה לראות מה מתאים לו ואיזה חיבוק עושה לו טוב. יש לו מטרה והוא רוצה להגיע ליעד ולשם כך ייבדוק ויתנסה בדרך

הריאליסט כבר יעצור. הוא ייתן חיבוק אמיתי ברגע הנכון למי שהוא חש בנוח . הוא יחבק במודע וכשיחבק … לחיבוק תהיה משמעות אמיתית. החיבוק שלו יהיה ללא מילים כי הוא יכיל את כל מה שצריך להעביר.

בהודו ישנה אישה שנקראת “האמא המחבקת”, גורו אהובה ומוערכת, המעבירה מסר של אהבה וחמלה על ידי חיבוק. עד כה חיבקה 26 מיליון אנשים מכל העולם, והיד עוד נטויה.

אז בפעם הבאה שאתם מחבקים מישהו שימו לב איך אתם מחבקים אותו… ואיזה חיבוק הוא נותן לכם.