כוחו של חיוך עם רונלי ריכטר

“תנסו לחייך לפחות פעם אחת ביום לאדם זר שאתם פוגשים” כך מציעה לנו רונלי ריכטר מעצבת גרפית מסטודיו רורי ומקימת הפרויקט המקסים תרימו ת׳עיניים – תנו חיוך, שמטרתו לגרום לכם לחייך יותר לאנשים אחרים.
מתוך התוכנית סליחה יומיומית המשודרת בהרדיו החברתי הראשון

תרימו ת’עיניים ותנו חיוך- מייזם חברתי

“הכל התחיל מאישה שפגשתי במעלית שדיברתי אלייה והיא אפילו לא ענתה לי…”

יש אנשים שרוצים להפוך את העולם הזה למקום טוב יותר כמו ששלמה ארצי שר “עם שמש בכיסים”, אז זכיתי לפגוש אחת כזו וקוראים לה רונלי ריכטר ומעבר לעובדה שהיא מעצבת גרפית מוכשרת, היא החליטה להרים מייזם חברתי שכל מטרתו היא לגרום לכם לחייך יותר לאנשים אחרים. כמה פשוט זה נשמע, אבל כנראה 26 השרירים שאנחנו מפעילים בכל פעם שמחייכים לאחרים גורמים לנו לשכוח ולהישאר עם העיניים למטה מרוכזים בעצמינו

לאיזה קבוצה אתם שייכים למחייכים כבדים או לקמצני החיוכים? 

המחייכים הכבדים, 1/3 מאיתנו במספרים, מחייכים למעלה מ-20 פעמים ביום. הקבוצה שמחייכת הכי פחות, ומונה 14% מהאוכלוסייה, מחייכת פחות מ-5 פעמים ביום.
שיאני החיוכים, תוכלו בוודאי לנחש, הם ילדים שמחייכים עד 400 חיוכים מידי 24 שעות

גם אם יש לכם יום רע,
תזיזו את שרירי הלחיים לחיוך

ברגע ששרירים אלה נעים, מופרש “הורמון האהבה” או בשמו המדעי “אוקסיטוצין” ומשהו קורה הוא משרה נינוחות של רוגע ואהבה ויוצר התנהלות טובה יותר כי הוא משפיע ישירות גם על תפקודו של המוח. דרך אגב זו הסיבה שבעקבות הנתונים הללו הוקמו מיני סדנאות צחוק ברחבי העולם ובארץ. אז עם כל התובנות והידע הזה ששמעתם פה בתוכנית  תתחילו לפזר חיוכים: גם אם זה קשה ולא טבעי הפכו את זה לפרוייקט: פעולה אחת קטנה של כיווץ שרירים – זה הרבה יותר קל מחדר כושר…תרימו תעיניים תנו חיוך.

“לפעמים השמחה שלך היא הסיבה לחיוך שלך
ולפעמים החיוך שלך הוא הסיבה לאושר שלך״

טיך נאט האן , נזיר בודהיסטי ופעיל שלום הוויאטנמי

למאמר על כוחו של חיוך ליחצו כאן

דילוג לתוכן