מישהו אחר לקח לי את הקרדיט

השבוע שמעתי סיפור אמיתי מאדם קרוב:
פעם היה רואה חשבון צעיר שקיבל את עבודתו הראשונה והרצינית: תכנון מס לגבי עיסקה גדולה (באופן לגיטימי). אותו רואה חשבון היה חרוץ ולכן השקיע וחשב רבות ומצא דרך יצירתית ויעילה להכין את תכנון המס. בחיוך גדול פנה אל הבוס שלו הגיש לו את “עבודת הגמר” וזכה לתשבוחות רבות מצידו. שמח וטוב לב חזר למשרדו ולפתע נזכר כי שכח לציין הערה חשובה לבוס שלו. הוא חזר למשרד הבוס ובדיוק כשנכנס לחדרו שמע את הבוס מדבר בטלפון עם  מנכ”ל החברה שעבורה נעשה התכנון ואומר לו: “אתה לא תאמין איזה תכנון מס מדהים וחסכוני הכנתי לך עבור העיסקה”. פניו של הבוס החוירו במבוכה שעיניו פגשו את עיני רואה החשבון הצעיר. הוא השתתק לרגע קט, אך מיד התעשט והוסיף למנהל החברה “עלי לציין גם כי סייע לי בתכנון העיסקה רואה חשבון צעיר ששמו…”

נקודה למחשבה

כמה פעמים עשיתם עבודה מצויינת, השקעתם בקפידה רבה ומישהו אחר לקח לכם את הקרדיט? זה פוגש אותנו לרוב בסיטואציות בעבודה ובין חברים והכעס משתלט עלינו ומתחיל לנהל ולערפל את חושינו. אנו מאבדים ריכוז, מוטיבציה, עסוקים באשמה, קינאה אולי גם נקמה ופוגעים בעצמינו.

אז מה אפשר לעשות? להגיד ולתאם ציפיות . כן, זה לא תמיד אפשרי ולעיתים כשאנו בתחילת דרכינו  המקצועית , עלינו גם ללמוד להכיל , לסלוח כדי להתקדם גם אם זה דורש להניח את האגו בצד במידה וזה יקדם אותנו,  אך אל תהפכו זאת להרגל.  הניחו את האי נוחות בצד וספרו לעולם עד כמה שאתם מקצועיים ומצויינים ועשו זאת בחוכמה ובמידת הצניעות.

וכמו שנאמר “עשית ולא דיווחת – כאילו לא עשית. דיווחת ולא עשית -כאילו עשית”!

שבת שלום

סיפורים נוספים לשבת