סיפור לשבת על “זר” שהתמקם בביתנו

אין לי מושג איך העניין הזה התחיל. כמה שנים אחרי שנולדתי, פגש אבי זר ברחוב שלנו. כבר מההתחלה אבי היה מוקסם ממנו ועד מהרה הזמין אותו לחיות בביתנו. הורי היו הורים נפלאים שלימדו אותי הרבה על החיים אבל הוא… היה מספר סיפורי הרפתקאות, מסתורין וצחוק ומרתק אותנו שעות. על כל שאלה שלי בכל תחום הוא תמיד ידע לענות. הוא ידע תשובות בקשר לעבר, הבין את ההווה ואפילו היה מסוגל לצפות את העתיד. אבא חינך אותנו לכללי מוסר וערכים, אבל הוא, לא חש מחוייבות לכבד את הכללים  ולפעמים דיבר ממש לא יפה… אך מעולם לא ננזף או התבקש לעזוב. עברו הרבה שנים מאז שנכנס לביתנו ואפילו הוא התמקם במשך השנים גם בחדר של הורי, מחכה שישמעו את דבריו והוא יראה את מה שיש לו להציג.
והשם שלו?  אנו קוראים לו:”טלויזיה” היום, יש לו גם אישה “מחשב” ואפילו ילד “סמארטפון”- ממש משפחה שלמה הכנסנו אלינו הבייתה! (מקור לא ידוע)

נקודה למחשבה

צריכת הטכנולוגיה היא חלק מההתפתחות הטבעית של האנושות. יחד עם זאת, חשוב שנזכור שהיא לא הכל בחיים. חשוב שנציב גם לטכנולוגיה גבולות ונזכור שיש עולם שלם “מחוץ לקופסא”. האם קרה לכם פעם שכל היום צפיתם בסדרת טלוויזיה במקום לבלות עם המשפחה או לצאת לטייל? כל עוד זה מתוכנן ובמודע תיהנו גם מהרגעים האלו. פיקחו תמיד את העיניים לעבר כל הזדמנות ומתנה שהעולם מציע לנו סילחו לעצמכם על מה שלא עשיתם עד עכשיו ותכננו קדימה

זיכרו לשים דברים בפרופורציה ותהנו מכל העולמות  מבחירה שטובה עבורכם.
שבת שלום

סיפורים נוספים לשבת