ראיון עם רינה פדווה בתוכנית סליחה יומיומית

האם אנשים מצחיקים הם יותר סלחניים?

רינה פדווה , שחקנית, קומיקאית, פעילה חברתית, מספרת סיפורים ובימאית, משחקת בתכניות טלוויזיה (לצבי יש בעייה), סרטים, ועוד בראיון מיוחד על סיפור חיים שהוביל אותה לחבר את הסטנדאפ לסוג של מתמטיקה…

לצפייה בתוכנית הרדיו עם רינה פדווה


קומיקאים הם אנשי דרמות

האהבה לסטנד אפ ולצחוק מגיע מהרגשות אומרת רינה פדווה, קומיקאית, שחקנית, במאית ופעילה חברתית. אם פוחדים אז פוחדים מכל הלב, ואם צוחקים, הצחוק שלהם הוא בקולי קולות. מי שיש לו הומור, מוסיפה פדווה, הוא לא תמיד שמח. אנשים קומיקאים הם גם אנשים עצובים ורצינים, כי אי אפשר רק לשמוח ולצחוק כל הזמן. כשמתכננים מערכון חשוב להבין באיזה שלב הוא הופך להיות מצחיק וזו עבודה ארוכה כדי למצוא את המילה המדוייקת, את הפאנץ’ המיוחד שבנקודה הזו… “הקהל מתגלגל על הריצפה” שיצחיק (מתוך התוכנית סליחה יומיומית המשודרת בהרדיו החברתי הראשון)

הקשר בין סטנד אפ וצחוק למתמטיקה

סטנדאפ הוא סוג של מתמטיקה המורכב מנוסחא אומרת רינה פדווה,. בהתחלה זה נראה מורכב ולא רואים ישר את הפתרון. יש פה דרך שבה מתחילים עם הצגת הנושא של הסטנד אפ, מקשרים עוד תחומים הנושקים ומתאימים לנושא. באמצע יש נקודת מפנה “הפאנץ” שזה הרגע שבו הקהל צריך לצחוק. ואחריו הוא שזה מצליח או שלא. או שהקהל צחק וממשיכים במערכון, או שצריך לנסות דרך אחרת להצחיק אותו.

למאמר האם צחוק עוזר לבריאות ליחצו כאן